понеделник, 11. декември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

МЗТ Скопје без Дамјан Стојановски во Бања Лука

МЗТ Скопје без Дамјан Стојановски во Бања Лука

Капитенот на МЗТ Скопје, Дамјан Стојановски ќе го пропушти четвртиот турнир од АБА 2 лигата што од денеска до сабота ќе се одржи во Бања Лука.

Искусниот репрезентативец се повреди на претходниот меч од домашното првенство, против Куманово и воопшто не отпатува со остатокот од тимот за БиХ.

Станува збор за повреда на скочниот зглоб која бара малку подолг одмор и Дамјан нема да може да помогне во обидот да се нападне првото место на табелата во АБА 2 лигата.

Војдан е со екипата и ќе биде во комбинација за утрешниот меч со Сутјеска, а ако нема дополнителни проблеми, двајцата ќе бидат на располагање на тренерот Радуловиќ за завршницата од Купот на Македонија, што се игра од 18 до 20 февруари.