среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Навивачите на Лејкерс планираат протест против раководството на клубот

Навивачите на Лејкерс планираат протест против раководството на клубот

На социјалните мрежи се појавија информации за претстојниот протест на навивачите на Лејкерс против претседателот на клубот Џини Бас и генералниот директор Роб Пелинка.

Навивачите планираат да се соберат пред домашната арена на тимот „Crypto.com-arena“ в петок (11 ноември).

– Итна вест. Овој петок навивачите на Лејкерс ќе протестираат пред Crypto.com Арената. Време е да не слушнете. Собирот да го поминеме мирно. Дечки, дојдете да протестираме во Crypto овој петок! Ќе ги наведеме Џини и Роб во акција. Престанете да се криете од нас, се вели во пораките.

Лејкерси се на претпоследното место во Западната конференција со скор две победи и осум порази на првите десет натпревари од почетокот на сезоната во НБА-лигата.