вторник, 21. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Николиќ: Заслуживме да победиме и порано, сите проблеми сега нека останат зад нас

Николиќ: Заслуживме да победиме и порано, сите проблеми сега нека останат зад нас

Драган Николиќ ја забележа првата АБА-лигашка победа на чело над МЗТ Скопје, и тоа над третопласираната Цедевита Олимпија.

МЗТ одигра импресивен натпревар во кој го диктираа и темпото и резултатот, доминираа во однос на големиот фаворит и заслужено се радуваа на победата, прекинувајќи ја „црната серија“ од деет порази во низа.