среда, 7. февруари 2024. Вести денес: 0
home Кошарка

Вистината излегува на површина: Важен детал за несреќата на Кузмиќ кој открива сѐ! (ФОТО)

Вистината излегува на површина: Важен детал за несреќата на Кузмиќ кој открива сѐ! (ФОТО)

Тешката сообраќајна несреќа во која е повреден кошаркарот Огњен Кузмиќ и неговит пријател Богдан Илиќ, а полесно минаа Дражал Јањанин и Марко Мијатовиќ, се случи денеска наутро на патот Бања Лука – Приедор, кај местото Рамница.

До несреќата дојде откако автомобилот во која се наоѓал Кузмиќ преминал во спротивната насока и удрил во Бемвето на Јањанин и Мијатовиќ.

Меѓутоа, според последните информации, Кузмиќ бил совозач во својот автомобил, бидејќи зад воланот во моментнот на несреќата бил неговиот пријател Богдан Илиќ.

Кошаркарот на Црвена звезда моментно се наоѓа во Клиничкиот центар во Србија каде е префрлен со хеликоптер од Бања Лука. Моментно му се прави дијагностика и магнетна резонанца, а дури тогаш му бил познат степенот на повредата на главата, пренесе новинарот од БиХ, Зоран Шаренац.