сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

Во Струга стартуваше светскиот шампионат во шах

Во Струга стартуваше светскиот шампионат во шах

Денес го отворивме светскиот шампионат во шах за сениори кој се одржува во Струга, каде учество земаат околу 50 шаховски федерации и организации од над 25 земји, објави на социјалната мрежа Фејсбук претседателот на Шаховската Федерација на Македонија Саша Богдановиќ.

На сите учесници од името на Шаховска Федерација на Македонија / Chess Federation of Macedonia им посакуваме успех и убав претсој во преубавата Струга, пишува Богдановиќ во својата објава.