вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Лазаров: Во репрезентацијата вратата секогаш е отворена за Стоилов!

Лазаров: Во репрезентацијата вратата секогаш е отворена за Стоилов!

Македонскатамашка ракометна репрезентација го имаше првиот собир за ЕХФ-неделата во која ќе одигра два натпревари против Грција. Селекторот Кире Лазаров ги кажа своите очекувања и одговори на шпекулациите дека Стојанче Стоилов ќе се приклучи во неговиот стручен штаб.

„Стоилов секогаш има отворена врата. Јас разговарав со него, тој во моментов има обврски во Вардар. За него секогаш е отворена вратата во репрезентацијата“, кажа Лазаров.

Да потсетиме, Стоилов во 2022 година ја заврши репрезентативната кариера.