понеделник, 1. јануари 2024. Вести денес: 0
home Регион

(ФОТО) Снег среде јули во Бугарија

(ФОТО) Снег среде јули во Бугарија

На планината Рила во Бугарија, падна снег, објави Метео Балканс на својата Фејсбук страница.

„Тивко врне јулскиот снег. Мусала е облечена во бело“, напишаа Метео Балканс.

Ова е невообичаено за овој период од годината.

На Балканот се случувало да падне снег во април, во мај, но ова е навистина реткост.