понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Регион

Грчката крајбрежна стража откри и конфискува два тони марихуана

Грчката крајбрежна стража откри и конфискува два тони марихуана

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

Канабисот е пронајдена на брод што пловел под странско знаме.

Бродот од претходно бил набљудуван, а запрен е на околу 40 наутички милји јужно од островот Крит, во близина на градот Ларапетра.

Бродот, на кој е откриена марихуаната испловил од Кипар, а крајна десетинација била Шпанија.