недела, 26. ноември 2023. Вести денес: 0
home Регион

КОЛКУ Е БЕЗБЕДНО ДА СЕ ЛЕТУВА ВО АЛБАНИЈА: Покрај масакрот во туристичкото место Велепоја, друг инцидент во Саранда – за среќа не било употребено оружје (ВИДЕО)

КОЛКУ Е БЕЗБЕДНО ДА СЕ ЛЕТУВА ВО АЛБАНИЈА: Покрај масакрот во туристичкото место Велепоја, друг инцидент во Саранда – за среќа не било употребено оружје (ВИДЕО)

Физичка пресметка со клоци и боксови изби помеѓу две групи во албанскиот туристички град Саранда.

Се уште не е позната причината за инцидентот, но се сомнева дека конфликтот настанал поради површината на плажата, објави албанската национална телевизија „Топ Ченл“.

Наводно, учесниците во инцидентот поседувале и оружје, но за среча истото не е употребено.

Инаку, ноќеска нешто после полноќ во туристичкото место Велепоја се случи друг вооружен инцидент каде што убиени биле 4 лица, а две биле ранети.

Во меѓувреме, како што пренесуваат албанските медиуми, дел од туристите вознемирени и загрижени за сопствените животи почнале да ја напуштаат Велипоја.