вторник, 14. ноември 2023. Вести денес: 0
home Регион

Србија уште се бори со коронавирусот: 644 нови случаи, 4 починати лица

Србија уште се бори со коронавирусот: 644 нови случаи, 4 починати лица

Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани 644 нови случаи на коронавирус.

Четири лица починале.

На респиратори се 14 пациенти, а хоспитализирани се 127 лица.