сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Експлозија во центарот на Истанбул, 11 повредени

Експлозија во центарот на Истанбул, 11 повредени

Единаесет лица се повредени во експлозија во најпознатата улица и пешачка авенија во Истанбул, Истиклал.

Како што пренесуваат турските медиуми, на местото на настанот има амбулантни и противпожарни возила, како и полиција.

Продавниците се затворени, а причината за експлозијата не е позната.