четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Разорен земјотрес го погоди Чиле со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала

Разорен земјотрес го погоди Чиле со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала

Силен земјотрес вечерва ја погоди јужноамериканската земја Чиле.

Магнитудата на земјотресот бил 6,5 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил на 17 километри северозападно од Калама.