вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес го погоди Чиле

Силен земјотрес го погоди Чиле

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтеровата скала го погоди брегот на северно Чиле, соопшти Истражжувачкиот центар GFZ.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 21 километар.

Нема податоци дали земјотресот причинил материјална штета и дали има повредени.