среда, 13. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес го стресе Чиле

Силен земјотрес го стресе Чиле

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди чилеанскиот регион Кокимбо, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 20 километри, јавува Ројтерс.

Се уште нема информации за евентуални жртви или материјална штета.