четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес во Чиле

Силен земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 5,7 степени синоќа го погоди Чиле, соопшти Европско медитеранскиот сеизмолошки центар.

Во соопштението се наведува дека длабочината на земјотресот бил на два километри.