дуи

Пронајдени се 516 резултати на тема „дуи“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ и СДС плодното македонско земјиште, ќе го пренаменат во фотонапонски централи, за да ќарат уште некој милион повеќе

Власта предлага преку Министерството за земјоделие, со Законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделско земјиште, дури...
Вести

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: СДС И ДУИ Градската општа болница „8 Септември“ ја направија партиско дувло?

На огласот за вработување во ГОБ „8 Септември“ вработенa е ќерката на пратеничката Мира Стојчевска, познатата како Мира Дизел. За вработувањето...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите покажуваат дека имаме двојно поголем рејтинг пред СДС и тројно поголем рејтинг на Мицкоски пред Ковачевски – поразот не им бега

Секоја релевантна анкета покажува дека не само што СДС ќе изгуби на престаојните избори, туку во континуитет рејтингот и довербата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ преку фирма за канцелариски материјал, ќе набавуваат средства за одмастување на котлите во РЕК Битола

ДУИ и СДС преку ЕСМ, поддружница РЕК Битола, набавува адитиви, кои треба да го намалат замастувањето, во котлите од фирма регистрирана...
Вести

Мицевски: СДС и ДУИ го имаат рецептот за уништување на една држава, Македонија е празна поради системските грешки кои ги прават изминатите 7 години

„На влезот во Пехчево навистина не можевме да видиме луѓе. Го памтам овој крај, го памтам за викенди полна чаршија од луѓе, улиците по...
Вести

„Докажано, обвинителството ја потврди лажната вест на власта за монтираниот случај „Делчевски ниви“, со кој ДУИ и СДС, се обиде да ја оцрни ВМРО-ДПМНЕ“

Уште една лага од СДС и ДУИ, падна во вода, која беше секојдневно лиферувана, по владините медиуми, во врска со таканаречените делчевски...
Вести

Мицкоски: Владата на ДУИ и СДСМ за 6 години го зголеми долгот за речиси 2,5 милијарди евра за да имаат повеќе пари за наместени тендери, значи постои основано сомневање за историски политички грабеж од страна на политички криминалци

Економската политика на Владата на СДСМ и ДУИ или ДУИ и СДСМ ја доведе Македонија до бездната. Тие не чувствуваат никаква патриотска...
Вести

„Инфлацијата го јаде лебот на граѓаните, а во исто време функционерите на ДУИ и СДС се товат со бифтеци, по евтини цени во владиното бифе“

Додека народот се обидува да го преживее секој месец, борејќи се со енормната инфлација, која го јаде нивниот леб, во владиното бифе,...
Вести

Вицепремиерот Битиќи нервозно ја напушти прес-конференцијата на Ковачевски: Не му се допадна прашањето за целосно владеење на ДУИ со државата (ВИДЕО)

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ја напушти денешната заедничка прес-конференција со премиерот Димитар Ковачевски,...
Вести

Стоилковски: Јасно им е во СДС и ДУИ дека уставни измени нема да има после искажаниот став на Стево Пендаровски

„Стево Пендаровски како претседател е должен да излезе во јавноста и да стави крај на овие небулозни тврдења кои доведуваат до заблуда...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на ДУИ и СДС го одра народот до гола кожа, го зголеми ДДВ-то за основни прехранбени производи за да може да го полни буџетот

Владата со зголемувањето на ДДВ за производите кои секојдневно ги купуваат граѓаните, ќе го уништи стандардот уште повеќе. Инфлацијата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ водат попустлива надворешна политика, Македонија се условува со работи кои не се барани од останатите земји кога пристапувале кон ЕУ

Надворешната политика на власта на СДС и ДУИ е попуслива, нема основен принцип да го заштити националниот интерес и оди по пристапот...
Вести

Албански опозициски фронт: Груби и ДУИ со основањето на нови три казино компании ги внесуваат коцкарниците во нашите домови

Претседателот на Демократското движење, Изет Меџити денеска соопшти дека на 11 септември државата објавила одлука и јавен повик за основање...
Вести

Ахмети: Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени, јавно кажаа дека не прифаќаат бугарски диктат!

Првично не се согласуваше Зоран Заев и потоа кога се договоривме за да се укине договорот со СДСМ затоа што СДСМ првично се повлече....
Вести

„Секогаш кога ДУИ се фатени во криминал велат дека тоа е поради етничката припадност, но за секој украден денар ќе се одговара пред лицето на правдата“

Неколку пати почнува таа изградба, ќе видиме како ќе се развива. Но, она што е важно да се каже е дека секогаш кога Демократската унија...