израел

Пронајдени се 645 резултати на тема „израел“
Вести

Израелските власти ги прекинуваат сите врски со Појасот Газа и ги протеруваат Палестинците вработени во Израел

Израелските власти ќе ги вратат во опколениот Појас Газа сите Палестинци кои работат во Израел, јавија денеска официјални лица. „Израел...
Вести

Припадник на терористичката група Хамас: Знаев дека има деца и пукав во вратата, нема разлика меѓу Хамас и ИСИС

Израелската војска вчера објави видео од испрашување на маж за кој велат дека е член на Хамас вклучен во нападот врз Израел на 7 октомври....
Вести

Сателитските снимки го откриваат обемот на израелската инвазија – десетици оклопни возила сега на пет километри внатре во територијата

Како што се прошири израелската копнена офанзива во Газа, тенковите и оклопните возила навлегоа во енклавата преку процепите на граничниот...