Кирил Пецаков

Пронајдени се 145 резултати на тема „Кирил Пецаков“
Општини

Пецаков: Ниту ова ниту било кое раководство на Охрид не се дрзнало да не се грижи за статусот на регионот во УНЕСКО

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, реагираше на денешните изнесени забелешки од страна на Општина Струга, дека Општината Охрид...
Вести

Мицкоски: Трпејца ќе добие нова канализациона мрежа и колекторски систем за што ќе се инвестираат речиси 2 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков денеска беа во посета на Трпејца. „Заедно...
Вести

Мицкоски: Владата на СДСМ и ДУИ им се одмаздува на охриѓани бидејќи дадоа поддршка на Пецаков и ВМРО-ДПМНЕ во 2021 година и во ек на туристичка сезона им го затвора влезот

Посебно е шокантна состојбата бидејќи во екот на туристичката сезона буквално е затворен влезот во најголемиот туристички центар во...
Вести

Пецаков: Се чувствува отсуството на поддршка од централната власт, но сепак со домаќинско и одговорно работење, реализираме проекти за граѓаните на Охрид

Факт е дека Охрид години наназад мака мачи со тој долг и некако заштитен знак на Охрид е задолжувањето и нејзината блокирана сметка...
Општини

Пецаков: Со домаќинско, чесно и одговорно работење го подмиривме долгот во образование и сега вложуваме училиштата да ги направиме современи и енергетски ефикасни

Денеска сме во Охрид, повторно, заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и презентираме сето она што во овој период...
Општини

Транспорт и врски го поништи решението на Пецаков со кое беше стопирана градбата на хотелот во Лагадин за кој Заев најави дека ќе се легализира

Министерството за транспорт и врски го поништи решението на градоначалникот Кирил Пецаков со кое беше стопирана градбата на хотелот...
Општини

Хрватската амбасадорка во Охрид: Со градоначалникот Пецаков разговарано за можностите за подобра соработка

Соработката на Охрид со градови во Хрватска, со компании, образовни и културни институции, како и конкретни предлози за нејзино подобрување...
Вести

Мицкоски: Охрид ги чувствува промените, ќе започне изградбата на плоштадот „Крушевска Република“, капитален проект вреден 47 милиони денари

„Почитувани, иако е градот со наследени големи долгови, најдовме начин да вратиме добар дел од нив. но, и реализиравме вистински проекти...
Вести

Пецаков: Работата за изминатата година на ЗЕЛС ќе ја оценам како неуспешна, Арсовска воопшто не беше заинтересирана како претседател на ова тело

Денеска градоначалникот на општина Охрид, Кирил Пецаков кој исто така е дел од Управниот одбор на ЗЕЛС пред медиумите истакна дека...
Општини

Пецаков: Македонците низ вековите поминале многу, но секогаш изнаоѓале сила да продолжат по патот на Свети Климент

Општина Охрид вечерва одржа свечена академија во чест на Свети Климент – патронот на градот, на која беа врачени повелбата и признанијата. -Македонија...