пукање

Пронајдени се 393 резултати на тема „пукање“
Вести

Професор Николовски открива кои се начините за идентификација на напаѓачот од Ист Гејт, големите слушалки се особено важни

Професорот на Факултет за безбедност и поранешен началник во МВР, Марјан Николовски во „Тема на денот“ на МРТ  направи криминалистичка...
Вести

Едното лице е во животозагрозувачка, другото во стабилна- ова е состојбата на повредените при пукањето во „Ист гејт мол“

Двајцата повредени при вчерашното пукање во скопскиот трговски центар „Ист гејт мол“, се релативно стабилни, но нивната состојба се...
Вести

ЕДНО ЛИЦЕ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА – другото лице пренесено на Клиниката за торакална хирургија, по пукањето во „Ист гејт“

По денешното пукање во „Ист гејт мол“, едно лице е во критична состојба, а друго е пренесено на Клиниката за торакална хирургија. Информацијата...