упоз

Пронајдени се 30 резултати на тема „упоз“
Вести

Протест на вработени во Царинска управа во петок- ова ќе биде првиот од протестите што ќе следат и во други институции

Предупредувачки протест на вработени во Царинска управа, најавија денеска од Синдикатот на УПОЗ. Протестот ќе се одржи во петок од 12...
Вести

Деаноски до Ковачевски: Дали сега ќе ги санкционирате министрите и директорите што исплатија плати под минималната на администрацијата?

Во Парламентот беше Закон за административни службеници,а тој е за 10.000 вработени по кои што се пресметува и исплатува платата, меѓутоа...
Вести

Протест на УПОЗ во четврток и петок: Управата и правосудството нема да работат два часа, бараат линеарно зголемување на платите

Вработените во управата и правосудството во четврток и петок ќе ја прекинат работата два часа, од 10 до 12 часот, барајќи исплата на минимална...
Вести

УПОЗ и СОНК до Битиќи: Доста ни е од вашиот игнорантски однос, со 5 проценти покачување на плата во време на инфлација не се живее

Не требаше да се доведеме во ваква ситуација сега да протестираме, ако тоа е законска одредба. Повеќе од 4 години ова го баравме од надлежните...