среда, 17. јануари 2024. Вести денес: 0

Кошмарот на Интер против Сасуоло нема крај!

Црната серија на Интер против Сасуоло на „Меаца“ продолжува во целосна сила!

Гостите извлекоа драматични 3: 3 во натпревар од 27. коло од Серија „А“ и немаат пораз на овој стадион во петтиот последователен натпревар.

Натпреварот беше многу интересен и гостите отворија во 4-тата минута преку Франческо Капуто. Тимот од Милано стигна до пресврт во самиот крај на првото полувреме преку Ромелу Лукаку, кој постигна од пенал и гол на Кристијано Бираги.

По паузата, драмата стана комплетна и во 81. минута Доменико Берарди погоди од уште еден пенал за 2:2. Во 86. минута Борха Валеро повторно ги донесе домаќините водство и веќе се гледаа како победници. Но, 180 секунди подоцна, Џанчакомо Манагани погоди за Сасуоло.

Така, во рангот Интер има 58 бода и може да дозволи големо заостанување од Јувентус (66) и Лацио (62), кои водат нагости кај Аталанта.