петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Автомобил излетал од патот, тешко повреден возачот

Возач бил тешко повреден откако автомобилот со кој управувал, излетал од патот синоќа на патот Кавадарци-Росоман. 
Автомобил излетал од патот, тешко повреден возачот

Од Брза помош која е во склоп на Здравствен дом Кавадарци денеска информираа дека поради сериозноста на повредите, возачот во придружба на анестезиолог и медицинска сестра, бил префрлен на скопските клиники.