недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанец си заработил кривична пријава, еве што пронашла полицијата кај него

Битолчанец си заработил кривична пријава, еве што пронашла полицијата кај него

СВР Битола поднесе кривична пријава против Џ.Р.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 28.12.2022 во Битола, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле пиротехнички средства.