кривична пријава

Пронајдени се 591 резултати на тема „кривична пријава“
Вести

Кривична за негувателката од детска градинка во Велес која на децата им давала да користат електронска цигара

Отсекoт за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против 38 годишната В.И. од Велес поради постоење основи на сомнение...
Хроника

НЕ ДОАЃАЛ НА РАБОТА ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО АРАЧИНОВО, А ЗЕМАЛ ПЛАТА ПОЛА ГОДИНА – еве каква казна следува за „снаодливиот“ полицаец

МВР соопшти дека е доставена кривична пријава против А.А., вработен ПО Арачиново при СВР Скопје, поради постоење основи на сомнение дека...