среда, 13. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

На 22.05.2020 околу 17:00 часот на ул. “Џон Кенеди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл “хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.П.(43) и четирицикл “БПР кан-ам ренегаде“ со скопски регистарски ознаки управуван од Б.А.(42) од с.Батинци,скопско.

Со возило на итна медицинска помош, Ф.П., неговиот малолетен деветгодишен сопатник и Б.А. биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ каде од доктор им биле констатирани тешки телесни повреди, а малолетникот е во животозагрозувачка состојба.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје