понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Драма кај Веро Џамбо: Лице сакаше да скокне од зграда, полицијата го спречи

Драма кај Веро Џамбо: Лице сакаше да скокне од зграда, полицијата го спречи

Во близина на „Веро Џамбо“ едно лице пред малку се заканувало дека ќе скокне од четврти спрат од недоизградена зграда, објави Либертас.

Екипи на СВР и Брза помош биле на терен.

Според информациите на порталот, лицето набрзо било спречено во обидот да се самоубие, а во акцијата учествувале алфите и тим од потраги при МВР.