вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Пожар во Министерството за правда

ФОТО: Пожар во Министерството за правда

Во моментов во Министерството за правда во центарот на градот изби пожар.

Пожарникарите се на терен, а засега нема информации за големината на штетата или повредени лица.

Според фотографиите на терен се две возила на против пожарните екипи, а улицата која води кон Рекорд е целосно затворена.