вторник, 14. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Кривична пријава против дилер од Дебар

Кривична пријава против дилер од Дебар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Љ.А.(31) од Дебар, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 01.11.2022 во близина на Домот на култура во Дебар, полициски службеници затекнале три лица кои во моментот користеле марихуана која претходно ја набавиле од пријавениот.