среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Масовна тепачка во скопско Батинци

Масовна тепачка во скопско Батинци
фото-илустрација

На 29.10.2023 во СВР Скопје било пријавено дека околу 11.55 часот во с.Батинци, скопско, Н.С.(45), Ф.С.(41) и С.С.(19), сите од Скопје, биле физички нападнати од Н.С.(46), Н.С.(20), П.С.(18) и еден малолетник, сите од Скопје, при што бил употребен и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.