понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Маж почина кај железничката станица во Скопје

Маж почина кај железничката станица во Скопје

Возрасен маж пред половина час почина пред железничката станица во Скопје. Минувачи се обиделе да му помогнат и повикале Итна помош. Иако помошта стигнала веднаш, човекот веќе бил починат, јавува МИА.

Од Брзата помош за МИА рекоа дека најверојатно се работи за масивен инфаркт. Во моментов полицијата врши увид на лице место.