вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Нема повредени во вчерашниот пожар во Чаир

Нема повредени во вчерашниот пожар во Чаир

Пожар избувнал синоќа во стан на улица „Павле Илиќ“ цо скопски Чаир, сопственост на шеесетгодишниот Б.Р.. Во пожарот нема повредени.

Министерството за внатрешни работи информира дека пожарот бил пријавен во 20:40 часот во Единицата за информации и команда.  Бригадата за противопожарна заштита интервенирала и пожарот бил изгаснат во 21:30 часот.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за пожарот.