среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Очув ја нападнал малолетната ќерка во нивниот дом

Очув ја нападнал малолетната ќерка во нивниот дом

На 18.03.2022 во 19.15 часот во СВР Битола, од страна на претставници од ЈУМЦСР заедно со оштетеното лице, 17 годишна малолетничка било пријавено дека истиот ден околу 11.30 часот додека била во семејниот дом во Битола, настанала расправија помеѓу малолетничката и нејзиниот очув С.М., по што физички ја нападнал.

Известен бил Јавен обвинител.

Се работи на расчистување на случајот.