четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Разбојник нападнал 53-годишна жена во скопски Карпош: Арамијата се обидел да и ја одземе чантата

Разбојник нападнал 53-годишна жена во скопски Карпош: Арамијата се обидел да и ја одземе чантата

На 10.02.2023 во 00.55 часот Љ.М.(53) од Скопје пријавила дека на 09.02.2023 околу 23.50 часот на подрачјето на Карпош, во зграда, едно лице физички ја нападнало и се обидело да ѝ ја одземе чантата, но не успеало во намерата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.