вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Жена од скопско Миладиновци нападната од 20-годишен скопјанец

Жена од скопско Миладиновци нападната од 20-годишен скопјанец

На 30.08.2022 во 16.50 часот во Полициско оддление Петровец, Н.М.(65) од с.Миладиновци, скопско, пријавила дека околу 16.45 часот во с.Миладиновци, по претходна расправија, била физички нападната од С.Р.(20) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.