недела, 31. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец тешко повреден, паднал од коловозот со мопед

Скопјанец тешко повреден, паднал од коловозот со мопед
илустрација

На 16.07.2019 околу 23:45 часот на ул.„Алија Авдовиќ“  во с.Стајковци, скопско, Т.М.(33) од с.Стајковци, управувајќи мопед „Баотиан“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Т.М. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.