среда, 22. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа вечерва кај Охрид, има загинати и повредени

Тешка сообраќајна несреќа вечерва кај Охрид, има загинати и повредени
илустрација

Вечерва се случила тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид-Струга кај Св. Еразмо, објави „Охрид њуз“.

Во несреќата учествувале три возила, при што едно лице го загубило животот, а четири се повредени.

Се очекуваат повеќе детали од МВР.