петок, 1. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден малолетник во кочанско

На 21.07.2019 околу 18:30 часот на ул.„Маршал Тито“ во с.Мојанци, кочанско, Д.А.(34) од с.Мојанци, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, удрил во малолетник.

Малолетникот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.