сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија во Гостивар: Почина 21-годишно момче

Трагедија во Гостивар: Почина 21-годишно момче

На 17.03.2019 во 14:45 часот на регионалниот пат меѓу Гостивар и село Вруток се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од М.З.(62) од Гостивар и мотоцикл „Кавасаки“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од З.З.(21) од Гостивар.

Од здобиените повреди на местото на настанот починал возачот на мотоциклот.

Извршен бил увид од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гостивар.