среда, 13. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Загина моторциклист на патот Охрид-Битола

ТРАГЕДИЈА: Загина моторциклист на патот Охрид-Битола

Во судар на мотор и товарно возило, што се случил попладнево на патниот правец Охрид – Битола, кај селото Косел, загинал моторциклист.

Информацијата ја потврди СВР Охрид, од каде повеќе детали за немилиот настан најавија за утре.

На местото на несреќата извршен е увид.

Извор: OhridNews