среда, 31. јануари 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Угостителски објект работел за време на полициски час, уапсени 15 лица кај Бит Пазар

Угостителски објект работел за време на полициски час, уапсени 15 лица кај Бит Пазар

На 30.04.2021 во 21.20 часот на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од СВР Скопје се лишени од слобода 15 лица, сите од скопско, бидејќи биле затекнати како гости при извршена контрола од страна на инспектори од Државен пазарен инспекторат, во содејство со полициски службеници во угостителски објект на ул.„Џон Кенеди“, кој работел после пропишаното работно време.

Од страна на ДПИ објектот е запечатен со пломба и затворен и, а против лицата ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик.