вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Украдени 1,3 милиони денари од банка во Гостивар

Украдени 1,3 милиони денари од банка во Гостивар

Непознат маскиран сторител вчера околу 12 часот извршил разбојништво во банка на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар.

Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 1,3 милиони денари, по што со возило побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.