петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Вчера казнети 249 возачи

Вчера казнети 249 возачи

Во текот на вчерашниот ден (02.02.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 249 возачи.

Од нив четири возила се движеле со над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 161 возило ја пречекорило брзината во населено место, а 88 надвор од населено место.