понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 20 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 26 степени.

Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови. Од недела ќе им поголемо наоблачување со услови за краткотраен локален дожд, особено во западните делови на земјава.

Најнови вести