понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Викендов уживајте во топлото време, температури до 22 степени

Викендов уживајте во топлото време, температури до 22 степени

За време на викендот во Македонија ќе биде стабилно, претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен претежно југозападен ветер.

Температурите утре ќе се движат од – 3 во утринските часови до максимални 20 степени преку ден во јужните делови на земјата.

Во недела минималната температура ќе се движи од 0 до 6, додека дневните од 16 до 22 степени.

Во понеделник се уште ќе е топло, но ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет најпрвин во западните делови. Ќе дува умерен до повремено засилен југоисточен ветер и преку денот ќе има услови за појава на грмежи проследени со краткотраен пороен дожд. Утринските температури ќе се движат од 4 до 10 степени, додека дневните од 15 до 22 степени

Од вторник ќе биде посвежо, а утринските температури ќе бидат со постепено опаѓање.

Најнови вести