понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

ВИДЕО: Беснее Охридско езеро, бродовите се нишаат како лулашки

ВИДЕО: Беснее Охридско езеро, бродовите се нишаат како лулашки

Силен ветер кои предизвикуваат високи бранови во Охридското езеро ги поплавуваат крајбрежните објекти во Охрид.

Дел од кафулињата се сериозно поплавени, а на удар на разбеснетото езеро се најдоа и бродовите закотвени на градското пристаниште.

Локалните медиуми јавуваат дека ветерот кој дува е со брзина од околу 100 километри на час.