среда, 15. ноември 2023. Вести денес: 0
home Музика

Македонија на 14-то место на Детската Евровизија

Македонија на 14-то место на Детската Евровизија

Со песната „Oh Maman!“ во изведба на Лисандро, победник на овогодинешното јубилејно 20-то издание на Детскиот избор за песна на Евровизија е Франција.

Македонија со песната „Животот е пред мене“ во изведба на Лара Трпческа со Јован и Ирина се пласираше на 14-тото место со 54 бодови.