вторник, 12. март 2024. Вести денес: 0
home Познати

Американски пејач почина од коронавирус, пред два дена откри дека е заразен

Американски пејач почина од коронавирус, пред два дена откри дека е заразен

Американскиот кантри пејач Џо Дифи кој врвот на кариерата ја доживеа во ’90, почина по компликации од коронавирус, соопшти неговиот издавач.

Шеесет и едногодишниот пејач од Оклахома снимил 13 албуми и имал над 20 Топ 10 хитови.

Два дена пред смртта, Дифи соопштил дека е позитивен на коронавирус и дека се лекува.

-Моето семејство и јас бараме приватност во ова време. Сакаме да ја потсетиме јавноста и сите мои обожаватели да бидат внимателни за време на пандемијата, навел Дифи во соопштението пред да почине.

Најнови вести