среда, 15. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Беше дел од нејзиниот спот: Елена Ристеска со емотивни зборови по смртта на актерот Славиша (ВИДЕО)

Беше дел од нејзиниот спот: Елена Ристеска со емотивни зборови по смртта на актерот Славиша (ВИДЕО)

Пејачката Елена Ристеска се прости од актерот Славиша Кајевски чија смрт ја шокираше македонската јавност.

Инаку, актерот беше дел од видеот спотот на Елена за песната „Опасно време“ каде ја имаше улогата на нејзино момче.

 

 

-Господе зошто овој човек?! Зошто уште еден предобар човек, млад живот и преталентиран актер?! Во шок и неверување сум!!! Во солзи.. не постојат зборови да ја опишат тагата… Славиша, напиша Елена и го сподели видео-спотот во кој учествува и Кајевски.

 

Најнови вести