сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Музика

„Мамо Благодарам”: Елена и Поточиња со оваа песна најавуваат роденденски јубилеј (ВИДЕО)

„Мамо Благодарам”: Елена и Поточиња со оваа песна најавуваат роденденски јубилеј (ВИДЕО)

Во пресрет на јубилејниот 20-ти роденден на детскиот фестивал Поточиња, Елена Ристеска и Хорот Поточиња на публиката и подаруваат песна полна емоции посветена на секоја мајка.

Ова е година во која и Елена заедно со Поточиња одбележува 20 години на сцената и токму со „Мамо Благодарам” заеднички го најавуваат јубилејното издание на фестивалот кој годинава ќе се одржи во мај.

Премиерно слушнете ја „Мамо Благодарам”: