понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Елена Ристеска на појадок со најсаканата личност во својот живот

ФОТО: Елена Ристеска на појадок со најсаканата личност во својот живот

Бесценетата љубов со најискрените чувства може да се добие од најблиските, најсаканите – членовите на семејството.

Таа љубов дадена од Бога е незаменлива.

За нашата позната пејачка Елена Ристеска не е потребен специјален ден за да ја изненади мајка си и да помине еден поинаков ден со неа, па така неодамна таа реши утрото заедно со мама Деса да го почне во еден од скопските ресторани.

-Те сакам мамо, ти си најсилната личност на земјата. Ти благодарам што си ми мајка, напиша пејачката во описот на фотографијата која ја сподели на Инстаграм, а на истата појадува со мајка си.

-Те сакам мамо, ти си најсилната личност на земјата. Ти благодарам што си ми мајка, напиша пејачката во описот на фотографијата која ја сподели на Инстаграм, а на истата појадува со мајка си.

Ова е еден од ретките моменти кога Елена на своите следбеници и обожаватели им открива моменти со своите најсакани, но тоа често знае да го прави кога е заедно со нејзината малечка внука Делфина која посебно ужива во друштво на тета.

Најнови вести